Kurumsal

Kurumsal

Eğitim,öğretim ve kurum işletmeciliğindeki onaltı yıllık tecrübelerimiz ışığında yaptığımız araştırmalarımızda,eğitimde Dünya lideri ülkelerde son yıllarda birçok büyük okulun (okul içinde okul projesiyle)içerisinde daha küçük okullara bölündüğünü gözlemledik.
Bunun nedeni,büyük okullarda eğitim,öğretim ve sosyal başarının her geçen gün azalmasıdır.
Eğitim bilimci ve yazar Prof. Mary Anne RAYWİD yaptığı araştırmalarda küçük ölçekli okulların öğrenci başarısı ve kazanımında çok önemli olduğunu ifade etmiştir.
Ayrıca Türkiye’de özel okulların eğitim ve öğretimde geldikleri noktanın ilerisine taşınması için neler yapılabileceğini araştırdığımızda,

Türkiye için bir zorunluluk olarak;Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı şimdiki zamana göre değil,Yeniçağ’a hazırlamak,
Sıradanlaşan, aynılaşan özel okullar içerisinde farklı olmak için yola çıktık ve Türkiye’nin ilk Butik Okulculuğunu başlattık.
 
Butik okul konseptimizde:
 
Bireysel ilgi ön plandadır.Her birey özeldir ve özel ilgi ister.
Öğrencilerimiz kendilerini rahat ve kolay bir şekilde ifade edebilecekleri ortamımızda çok iyi bir şekilde iletişim kurarlar.
Okul içi iletişimimiz(İdere,Öğretmen ve Öğrenci) en üst seviyededir.
Yüksek Akademik ve Sosyal başarı sağlanır.
Etkili bir Yabancı Dil eğitimi alınır.
Çocuklarımızın kariyer planı erken yaşlarda başlatılarak geleceğe hazırlanır.
Çocuklarımız teknolojiyi kullanan değil, Teknolojiyi oluşturan bireyler haline gelir.
 
Yeniçağ okulları, kalabalık ve her yaş grubunu içinde barındıran okulların aksine; İdare-Öğretmen-Öğrenci-Veli iletişiminin daha sağlıklı işlediği, öğrencileriyle bire bir ilgilenilen her öğrenciyi ayrı ayrı özel olarak tanıyan ve ona uygun çözümler üreten bir“Butik Okul”dur.